Електрокари Volvo наступного покоління отримають просунуті батареї > Gercek Tesisat

Електрокари Volvo наступного покоління отримають просунуті батареї

Майбутні електрокари Volvo оснастять батареями із надшвидкою зарядкою. Осередки з кремнієвим анодом матимуть питому ємність близько 300 ват-годин на кілограм і за п’ять хвилин підключення до «колонки» дадуть додаткові 160 кілометрів ходу. Технологія, розроблена ізраїльським стартапом StoreDot, спирається на запатентовані суміші та алгоритми штучного інтелекту.

Компанія Volvo підписала угоду про стратегічне партнерство із ізраїльською StoreDot, в рамках якої будуть розроблені прототипи акумуляторних осередків з технологією надшвидкої зарядки XFC. Поки що йдеться про так звані B-samples – повнофункціональні зразки для натурних та стендових випробувань. Осередки адаптують під майбутні електричні архітектури Volvo. А перші результати співпраці партнери обіцяють показати вже наступного року.

Тим часом проведені в 2023 тести ранніх зразків XFC-осередків StoreDot виявилися позитивними. У великій програмі випробувань взяли участь 15 найбільших автомобільних компаній Європи, США та Азії, а також кілька стратегічних партнерів StoreDot. Літій-іонні батареї з анодом з металоїдних наночастинок показали питому ємність близько 300 ват-годин на кілограм та забезпечили додаткові 160 кілометрів пробігу за п’ять хвилин зарядки. Причому для цього не знадобилися «швидкісні» термінали.

Наступним етапом для StoreDot стане запуск виробництва батареї з напівтвердим електролітом та питомою ємністю 450 ват-годин на кілограм. Ще через кілька років на ринку з’являться твердотільні акумулятори, щільність зберігання енергії в яких буде вдвічі вищою, ніж у існуючих літій-іонних. За словами StoreDot, йдеться про 550 ват-годин на кілограм і 160 кілометрів пробігу за дві хвилини. Усього цього компанія збирається досягти завдяки запатентованим органічним та неорганічним сполукам, оптимізованим за допомогою алгоритмів штучного інтелекту.

Партнерами StoreDot є BP, Mercedes-Benz AG, VinFast, Volvo Cars, Polestar, Ola Electric, Samsung, TDK та виробнича компанія EVE Energy. За планами масове виробництво акумуляторних осередків 100in5 (100 миль ходу за 5 хвилин) розпочнеться ближче до 2025 року.

Нагадаємо, китайський автовиробник Geely потрапив до переліку міжнародних спонсорів війни. Geely належить приватному власнику китайського підприємця-мільярдера Лі Шуфу та володіє такими брендами, як Geely Auto, Lynk&Co, Zeekr, Volvo Cars, Polestar, Lotus, London Electric Vehicle Company, Farizon Auto, CAOCAO Mobility.

admin

Наверх