Екс-дизайнер Nissan вважає сучасні електромобілі надто «агресивними» > Gercek Tesisat

Екс-дизайнер Nissan вважає сучасні електромобілі надто «агресивними»

Колишній креативний директор Nissan, Infiniti та Datsun Широ Накамура продемонстрував своє бачення електромобілів. На думку одного із творців R35 GT-R, Cube, Juke, 350Z та інших культових моделей Nissan, сучасні «батарейні» автомобілі виглядають надто «агресивними».

У своєму недавньому інтерв’ю Top Gear він сказав, що «автомобілі теж можуть бути чарівними». Наприклад, як його концепт AIM EV Sport 01, представлений минулого тижня на Фестивалі швидкості у Гудвуді. Компактний задньопривідний спорткар із «дуже чарівною особою» здивував учасників та гостей Фестивалю високою продуктивністю – 600 к.с.

Зі словами Накамури, у своїй новій роботі він «хотів висловити динаміку з витонченою елегантністю за допомогою простого, чистого дизайну».

«Ми (Накамура та Suzuki) мали одну й ту саму мету. Це невеликий спортивний автомобіль. Він дуже компактний, але має високу продуктивність та приносить задоволення від водіння. Отже, ми зробили це чисто та просто. Натуральний, чистий та мінімалістичний. Ви побачите, що тут немає контрастних поверхонь, а обличчя дуже чарівне. Це не сердите обличчя», – сказав дизайнер.

На думку Накамура, компонування електромобілів відкриває додатковий простір для дизайнера. Йому не потрібно прив’язуватись до двигуна, як у звичайних автомобілях із ДВЗ. Якщо автомобілі з переднім або середнім розташуванням двигуна повинні підкреслювати цей факт, з електромобілями все набагато простіше. Єдина проблема – продемонструвати в дизайні їхню силу та енергію. Але не варто забувати про аеродинаміку, від якої багато в чому залежить запас ходу електромобіля.

Що стосується інтер’єру, то дизайнер віддає перевагу фізичним кнопкам. На його думку, сенсорні екрани в салоні спортивного автомобіля недоречні, оскільки відволікають водія.

admin

Наверх