До 2030 року електромобілі повинні стати дешевшими за машини з ДВЗ > Gercek Tesisat

До 2030 року електромобілі повинні стати дешевшими за машини з ДВЗ

Поки європейські регулятори підозрюють китайських виробників електромобілів у демпінгу, представники американської некомерційної організації Rocky Mountain Institute стверджують, що при збереженні тенденції до зниження вартості тягових акумуляторів до кінця десятиліття електромобілі досягнуть паритету в ціні із середньорозмірними машинами на ДВЗ у більшості регіонів світу, а в наступному десятилітті виявляться вигіднішими в експлуатації.

За даними дослідників, якщо торік вартість зберігання 1 кВт/год електроенергії в тяговому акумуляторі електромобіля досягала $151, то до 2030 року вона може опуститися до значення від $60 до $90 за 1 кВт/год. Сучасні електромобілі багато в чому залишаються дорогими, оскільки 40% їхньої собівартості визначається витратами виготовлення тягової батареї. Більше того, у Європі паритет за вартістю електромобілів і машин на ДВЗ буде досягнуто вже 2024 року, як вважають експерти, а в США його досягнуть 2026 року.

Якщо розглядати інші великі ринки електромобілів, то Китай подолає цей рубіж 2025 року, а Індія – 2027 року. Розрахунок проводився для середньорозмірних легкових транспортних засобів, а компактному класі паритет буде досягнуто ще швидше. Фактично, надалі витрати на експлуатацію електромобілів залишатимуться на нижчому рівні порівняно з машинами на ДВЗ порівняних розмірів. При цьому попит на нафтопродукти з боку легкового транспорту досяг свого піку в 2019 році, а після 2030 року він повинен буде щодня знижуватися як мінімум на 1 млн. барелів на день, як вважають експерти.

За збереження поточних темпів експансії ринку електромобілів у Європі та Китаї, як вважають автори прогнозу, до 2030 року їх обсяги продажів збільшаться як мінімум у шість разів, а частка на первинному автомобільному ринку досягне значень від 62 до 86%. По суті це дозволить більшості країн Європи до 2035 року відмовитися від продажу нових машин з ДВЗ. Для США в цілому подібні цілі на законодавчому рівні ще не встановлені, але штати Нью-Йорк і Каліфорнія збираються досягти цього ще до 2035 року.

admin

Наверх