CATL запустила серійне виробництво тягових батарей Qilin > Gercek Tesisat

CATL запустила серійне виробництво тягових батарей Qilin

Ще на початку минулої осені китайські компанії Geely і CATL оголосили про наміри в першому кварталі 2023 року представити особливу версію електричного мінівена ZEEKR 009 з батареєю серії Qilin ємністю 140 кВт.г, що наділяє велику і важку машину здатністю проїжджати 822 км без підзарядки. Тільки зараз CATL розпочала серійний випуск таких батарей, а тому постачання електромобілів на їхній основі затримаються до другого кварталу. Про це повідомило видання CnEVPost із посиланням на китайські ЗМІ.

Підкреслюється, що загалом серію Qilin визначає не хімічний склад акумуляторів, а технологія їх компонування в батареї, яка дозволяє поліпшити ряд експлуатаційних характеристик, включаючи підвищення ємності на 13% при незмінному обсязі.

Технологія Qilin дозволяє досягати щільності зберігання заряду до 255 Вт.г/кг, використовуючи літієві елементи на основі нікелю, кобальту та марганцю. Є й дешевший варіант із щільністю зберігання заряду 160 Вт.г/кг під час використання літієвих акумуляторів на основі фосфату заліза (LFP). Поповнювати заряд із 10 до 80% такі батареї зможуть за десять хвилин під час використання продуктивних зарядних станцій великої потужності.

Чи спричинить така зміна у графіку виробництва батарей Qilin перенесенню дебюту особливої версії ZEEKR 001, який було намічено на другий квартал, не уточнюється. Цей кросовер, у виконанні з батареєю типу Qilin, повинен проїзжати без підзарядки до 1000 км. Крім електромобілів ZEEKR, використовувати батареї Qilin готові Li Auto, Neta, Lotus та AITO, хоча передостання також є дочірньою маркою Geely, як і ZEEKR. Оскільки мінівени ZEEKR 009 із «звичайними» батареями вже поставляються на ринок, автовиробник був дещо здивований наявністю великої кількості бажаючих відкласти терміни постачання замовлених машин до появи версій із батареєю серії Qilin.

admin

Наверх