Apple Watch та iPhone навчилися самостійно викликати швидку при аварії > Gercek Tesisat

Apple Watch та iPhone навчилися самостійно викликати швидку при аварії

Американський техногігант Apple напередодні представив iPhone 14 і новий годинник Apple Watch, а разом з ним – потужний чіп A16 Bionic та операційні системи iOS 16 та watchOS 9. Девайси також отримали нові здібності, націлені на підвищення безпеки на дорогах: у випадку дорожньо-транспортної пригоди вони автоматично зв’яжуться зі службами порятунку, покладаючись на арсенал своїх датчиків. Алгоритми навчені понад мільйоном годин реального водіння, а випробовували їх на реальних краш-тестах.

Якщо iPhone та Watch зафіксують серйозне зіткнення, на них висвітиться відповідне повідомлення. Користувач матиме 10 секунд, щоб закрити його, а якщо цього не станеться, гаджети самостійно викличуть екстрені служби.

Система виявлення аварій використовує вбудований у пристрої барометр, що фіксує зміну тиску в салоні, GPS-датчик, що надає дані про швидкість, а також мікрофон, що розпізнає гучні звуки, типові при ДТП. Також у процесі беруть участь гіроскоп і акселерометр на Watch – як стверджує Apple, найдосконаліші з доступних на сучасному «розумному» годиннику.

Алгоритм навчався під час справжніх краш-тестів з поширеними легковими автомобілями, що імітують реальні аварії з лобовим зіткненням, ударом ззаду, бічним ударом і перекиданням. Велику точність забезпечують завантажені дані про мільйон годин водіння та аварії.

Функція доступна для всього сімейства iPhone 14, а також для нових Watch Series 8, Watch SE та Watch Ultra.

admin

Наверх