Через дефіцит бензину українці кинулися скуповувати велосипеди, самокати та гіроскутери > Gercek Tesisat

Через дефіцит бензину українці кинулися скуповувати велосипеди, самокати та гіроскутери

На тлі дефіциту бензину та дизельного пального українці масово переходять на інші види транспорту. Зокрема, скуповують велосипеди, електросамокати та гіроскутери.

Попит на ці товари виріс удвічі, показало дослідження онлайн-рітейлера Rozetka. Пік продажів припав на розпал паливної кризи – 9-15 травня.

«Ймовірно, в перший тиждень місяця наші клієнти сподівалися, що нестача пального скоро закінчиться. Проте ситуація затягнулася, а погода на вулиці тим часом покращала», – зазначив голова компанії Владислав Чечеткін.

Водночас онлайн-покупці стали частіше замовляти послугу доставки товарів, адже дістатися магазину самостійно стало складніше. Найактивніше доставкою користуються у Дніпрі.

Дані підтверджує маркетплейс OLX. Там за останні два тижні кількість пошукових запитів на «зелені» види особистого транспорту також зросла приблизно вдвічі.

У травні, порівняно з початком квітня, найбільше почали шукати електроскутери (+111% попиту), електричні мотоцикли, самокати та гіроскутери (по +71%). Попит на звичайні велосипеди зріс на 60%. До того ж на один електроскутер припадає шість потенційних покупців, на електромотоцикл – чотири.

В Україні в останній місяць спостерігається дуже складна ситуація із бензином. Через знищення рашистами нафтобаз та Кременчуцького НПЗ (нафтопереробний завод) у країні виник дефіцит пального. Влада раніше повідомила, що поставки з ЄС збільшилися, і тепер формується запас на заправках.

Водночас українці вишиковуються у багатокілометрові черги на АЗС. Багато заправок взагалі не обслуговують пересічних громадян – пальне продають тільки за талонами представникам критичної інфраструктури та військовим.

admin

Наверх