Податковий комітет погодив акцизний законопроєкт до другого читання в Раді > Gercek Tesisat

Податковий комітет погодив акцизний законопроєкт до другого читання в Раді

Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики підтримав законопроект 7668-д щодо повернення акцизів на пальне до другого читання. Про це у своєму telegram-каналі повідомив народний депутат від «Голосу» заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк.

З його слів, фінальна версія ставок акцизів виглядає так:

  • бензин – €100/1000 літрів; 
  • дизельне пальне – €100/1000 літрів; 
  • автогаз – €52/1000 літрів.

«Для біопалива ставку зі 100€ зменшили до 26€/1000 літрів і біодизеля – 18€/1000 літрів. І такі ставки для «біо-» будуть діяти 5 років», – зазначив він.

ПДВ для всіх видів палива залишається на рівні 7%.

«У теорії протягом тижня закон може бути вже проголосований у залі. Але враховуючи, що до законопроєкта подано правок на 5516 сторінках, то є ризик блокування правками. Тоді, ймовірно, влада застосує механізм спецпроцедури розгляду правок – і закон ухвалять уже на початку жовтня», – вважає Железняк.

Раніше директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн зазначав, що така кількість депутатських правок свідчить про навмисне блокування ухвалення документа депутатами-популістами, тоді як повернення акцизів за умови запропонованих ставок могло б приносити в бюджет 100 млн грн щоденно.

Нагадаємо, 30 серпня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт щодо повернення акцизів на бензин, дизель і автогаз. Акцизи на бензин і дизель становитимуть 100 євро за 1000 літрів, на автогаз – 52 євро за 1000 літрів.

admin

Наверх