Мінінфраструктури очікує на повернення акцизу на пальне восени > Gercek Tesisat

Мінінфраструктури очікує на повернення акцизу на пальне восени

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков очікує на введення акцизу на пальне з 1 вересня або з 1 жовтня поточного року.

«Я думаю, це залежатиме від того, як швидко законопроєкт розглянуть у Верховній Раді. Якщо його буде розглянуто найближчими тижнями, то може запрацювати з 1 вересня або з 1 жовтня», – заявив він на брифінгу в Києві в понеділок.

З його слів, з поверненням акцизу країна отримуватиме близько 2-3 млрд грн бюджетних надходжень на місяць.

Нагадаємо, уряд вніс у Верховну Раду законопроєкт про скасування пільгового оподаткування на пальне. Документом пропонується запровадити уніфіковану ставку акцизу для всіх видів пального (бензини моторні, важкі дистиляти й інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан) обсягом 100,00 євро за 1000 літрів.

При цьому Кабмін пропонує залишити пільговий ПДВ на пальне, який наразі складає 7% замість 20%.

На думку директора Консалтингової групи «А-95» Сергія Куюна, після повернення акцизу ціни на нафтопродукти на АЗС залишаться на поточному рівні.

Зазначимо, до війни «нафтові» акцизи приносили в бюджет до 70 млрд грн, або до 2,25 млрд євро на рік (за торішнім курсом). ПДВ на акциз – ще 0,45 млрд євро відповідно. Ставки були такі: бензин – 213 євро/1000 л, ДП – 139, скраплений газ – 52 євро.

admin

Наверх