В Європі плата за автомагістралі буде залежати від викидів автомобіля > Gercek Tesisat

В Європі плата за автомагістралі буде залежати від викидів автомобіля

Новий вид оплати проїзду автомагістралями вводиться в країні ЄС – це Іспанія, різниця в тому, що сума визначається викидами автомобілів, повідомляє Autopista. Система вже проходить випробування на не сплаченій донедавна трасі А-636 на ділянці між містами Босейн та Бергара у провінції Гіпускоа на кордоні з Францією. Поки що план поширюється тільки на вантажівки, але в майбутньому планується поширити його і на інші транспортні засоби.

Система RSD впроваджена OPUS RSE – єдина іспанська компанія з акредитацією ISO-17025 для дистанційного вимірювання викидів від автотранспорту. Пілотний проект аналізує в режимі реального часу за допомогою віддаленого датчика викиди кожного автомобіля, що проїжджає. Потім розраховується змінна ціна збору з урахуванням більшого чи меншого забруднення. Зокрема, протестована система вимірює CO, CO2, NO, NO2, HC, NH3 та PM, обчислюючи фактичний рівень викидів та класифікуючи його як низький, середній чи високий.

Система також може вимірювати швидкість та прискорення транспортних засобів, визначаючи номерний знак та тип транспортного засобу, а також його вік. Всі ці параметри разом забезпечують більш справедливу та індивідуалізовану плату, додає Autopista.

Протягом трьох днів у пункті стягнення плати за проїзд до Оріо було виміряно понад 1700 автомобілів. Айнцане Кіарбіде, депутат з питань дорожньої інфраструктури у провінційній раді Гіпускоа, запевняє, що «дуже скоро ми побачимо цю технологію на наших дорогах».

Як працює оплата? Автомобілі не зупиняються в русі, їх номери читаються, а оплата здійснюється електронним способом. Кожен транспортний засіб повинен мати бортовий пристрій, підключений до електронної платіжної системи, або кредитну картку, прив’язану до реєстраційного номера, і всі дані про транспортний засіб повинні бути офіційно зареєстровані.

В Іспанії в 2023 та 2024 роках поступово з’явиться більше платних доріг, якими раніше можна було їздити безкоштовно. Уряд узяв на себе офіційне зобов’язання перед Європейським Союзом запроваджувати все більше дорожніх зборів для оплати/фінансування високих витрат на технічне обслуговування. Необхідний захід, який було включено до переговорів про відновлення фондів.

admin

Наверх